ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Туризм

Луцьк володіє значним туристичним потенціалом. Так, місто Луцьк має багату історичну та культурну спадщину, значну кількість архітектурних пам’яток загальнодержавного та місцевого значення, сучасних споруд та пам’ятників, які також можуть бути привабливими для туристів. Важливу роль для розвитку туризму в місті Луцьку відіграє збереження самобутньої культури, традицій і звичаїв, розвиток традиційних народних промислів краю, проведення міжнародних фестивалів, розвиток музейної справи. Найвідомішими серед них є: фестиваль середньовічного духу «Князівськийбенкет», арт-шоу «Ніч в Луцькому замку», міжнародний фестиваль «Art JazzCooperation», міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня»,молодіжний фестиваль альтернативної музики та сучасного мистецтва «Бандерштат», міжнародний театральний фестиваль «Мандрівний вішак»,Міжнародний музичний фестиваль імені Ігора Стравінського «Стравінський таУкраїна», Міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором», міжнародний фестиваль «JAZZ BEZ», західний гастрономічний фестиваль «Lutsk Food Fest». У місті Луцьку існує розвинена готельна мережа. Наявна можливість комфортно розмістити понад 850 гостей міста в 17 сучасних готелях. Потреби економних туристів задовольнять хостели.

Пам'ятки архітектури:

 

Замок Любарта у Луцьку є одним із символом Волині. Сьогодні луцький замок належить до числа найкраще збережених фортець України та є головним об'єктом історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

 

Свято-Троїцький кафедральний собор у Луцьку – велична споруда в центрі міста. Його можна побачити з багатьох віддалених місць Луцька, а мелодію його дзвонів чутно майже з усіх куточків міста. Історія цього собору дуже цікава й насичена.

 

 

Однією з відомих пам'яток в Луцьку є Монастир бригіток, який має цікаву і драматичну історію. Він відноситься до історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

 

 

Cтрогий середньовічний вигляд вежі Чарторийських говорить про те, що дана споруда зводили як фортифікаційна. Сьогодні це одна з визначних пам`яток Луцька, біля якої люблять фотографуватися гості міста. А в 14-15 століттях могутні стіни служили для посилення обороноздатності.

 

Малий замок - пам`ятка архітектури 17 століття, побудований з дозволу польського короля Сигізмунда ІІІ, за сприяння єврейської громади Луцька. Це найстаріша будівля в південно-західній частині старого Луцька.

 

Лютеранська кірха з`явилася в Луцьку 1906 році. У той час вона була головним храмом для лютеранської громади - в ній збиралися німецькі колоністи, які проживали в 19-20 століттях на Волині.

 

 

Історія одного Петропавлівського католицького костелу Луцька налічує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили монахи-єзуїти.

 

 

Домініканський монастир в Луцьку - перший католицький монастир, що з`явився на Волині. Будівлю, яка збереглася до наших днів, відносять до споруди 1791 року.